NOWE MUZEUM SZTUKI NEW ART MUSEUM
EN PL
szukaj search

26.11.2023 

Valentyn Odnoviun, Wizjery

26.11.2023 

Zapraszamy na oprowadzanie, w trakcie którego poznacie historię Aresztu Śledczego przy ul. Kurkowej. Naszym przewodnikiem będzie Waldemar Kowalski, major służby więziennej w stanie spoczynku, były wicedyrektor i dyrektor Aresztu Śledczego w Gdańsku. Opowie o najważniejszych wydarzeniach z historii obiektu, skupiając się na okresie II wojny światowej i pierwszych latach powojennych. Poznamy zarówno zapadającą w pamięć architekturę więzienną, jak i losy osób, które zapisały się w jej murach, np. celę, w której przebywał marszałek Józef Piłsudski.
Wydarzenie przeznaczone jest dla dorosłych uczestników.

W trakcie przebywania na terenie Aresztu Śledczego w Gdańsku, na czas trwania oprowadzania, zdeponowane zostaną wszelkie środki łączności oraz aparaty fotograficzne.

W związku ze specjalnymi procedurami obowiązującymi w Areszcie Śledczym w Gdańsku, wynikającymi z art. 2, ust. 2, pkt. 6) oraz art. 18 ust. 1, pkt.1) ustawy o służbie więziennej z dnia 9 kwietnia 2010 r. (Dz.U. Nr 79, poz. 523 z późn. zm.), przy zapisie na wydarzenie konieczne jest podanie następujących danych: imienia i nazwiska oraz serii i numeru dowodu osobistego. Prosimy również o zabranie na oprowadzanie dokumentu tożsamości.

INFORMACJE PRAKTYCZNE: 

  • kiedy: 26.11.2023 r.
  • czas: godz. 11:00
  • miejsce zbiórki : Areszt Śledczy w Gdańsku, ul. Kurkowa 12
  • prowadzenie: Waldemar Kowalski 
  • wstęp wolny 
  • obowiązują zapisy (liczba miejsc ograniczona) - BRAK MIEJSC
  • zapisy wyłącznie pod adresem mailowym: zapisy@mng.gda.pl

Klauzula informacyjna dla zwiedzających areszt

 

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Twoje dane są przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności.