NOWE MUZEUM SZTUKI NEW ART MUSEUM
EN PL
szukaj search

NOMUS / Nowe Muzeum Sztuki
Stefana Jaracza 14, Gdańsk
18.03.2022 godz. 18:00 

Fotografia katalogu wystawy Nomus
Katalog Nomus

NOMUS / Nowe Muzeum Sztuki
Stefana Jaracza 14, Gdańsk
18.03.2022 godz. 18:00 

Zapraszamy na spotkanie wokół katalogu „NOMUS. Kolekcja w działaniu”. Książka, zredagowana przez Anetę Szyłak i Aleksandrę Grzonkowską oraz zaprojektowana graficznie przez Anię Witkowską, stanowi kompletną prezentację dzieł, które trafiły do zbiorów muzeum w latach 2017-2021. Znakomita większość tych prac to dzieła zakupione przez Gminę Miasta Gdańska do Gdańskiej Kolekcji Sztuki Współczesnej, ale znajdziemy wśród nich także darowizny artystek oraz depozyty osób prywatnych. Na ponad 400 stronach publikacji znajdziemy noty o dziełach i ich autorkach/autorach, esej opisujący charakter kolekcji oraz liczne ilustracje prac w zbiorze oraz dokumentację otwarcia NOMUS. W trakcie spotkania będzie między innymi mowa o profilu kolekcji, polityce zakupów oraz zadaniach badawczych NOMUS, strukturze publikacji oraz jej koncepcji graficznej.

Rozmawiać będą: prof. Anna Królikiewicz, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, twórczyni Wydawnictwa Doczute i moderatorka spotkania, Aneta Szyłak współredaktorka książki, kuratorka wystawy i twórczyni NOMUS, Aleksandra Grzonkowska, współredaktorka książki i adiunkta w NOMUS, Mariola Balińska, kustoszka w NOMUS i autorka not w katalogu oraz Ania Witkowska – projektantka graficzna katalogu, Małgorzata Taraszkiewicz-Zwolicka, autorka tekstów w katalogu, szefowa Działu Fotografii MNG i współkuratorka I wystawy kolekcji NOMUS w 2019 roku. 

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

  • miejsce: NOMUS / Nowe Muzeum Sztuki Dział Muzeum Narodowego w Gdańsku, ul. Stefana Jaracza 14, Gdańsk, Audytorium
  • udział w wydarzeniu: bezpłatne

Autorki i autorzy publikacji:

Wstęp: dr hab. Jacek Friedrich

Esej o kolekcji: Aneta Szyłak

Noty o dziełach w kolekcji i autorach: Mariola Balińska, Gabriela Brdej, Anna Czaban, Michał Grzegorzek, Aleksandra Grzonkowska, Piotr Krajewski, Małgorzata Ludwisiak, Anna Mituś, Piotr Stasiowski, Aneta Szyłak, Małgorzata Taraszkiewicz-Zwolicka, Magdalena Ujma, Gabriela Warzycka, Magdalena Ziółkowska.

Projekt graficzny: Ania Witkowska

Wydawca: Muzeum Narodowe w Gdańsku

Katalog będzie można kupić podczas spotkania z 20% zniżką. 

 

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Twoje dane są przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności.