NOWE MUZEUM SZTUKI NEW ART MUSEUM
EN PL
szukaj search

Zaczynamy zupełnie nowe życie
02.06.2019, godz. 19:00
Luks Sfera, ul. Doki 1 / NOMUS, ul. Jaracza 14

Elżbieta Jabłońska, Nowe Życie, fot. Sławomir Nakoneczny
Elżbieta Jabłońska, Nowe Życie, fot. Sławomir Nakoneczny

Zaczynamy zupełnie nowe życie
02.06.2019, godz. 19:00
Luks Sfera, ul. Doki 1 / NOMUS, ul. Jaracza 14

Z okazji Święta Wolności i Solidarności w Gdańsku pokazujemy na remontowanym budynku NOMUS pracę Elżbiety Jabłońskiej “Nowe Życie”, jedną z pierwszych prac zakupionych przez Miasto Gdańsk do powstającej Gdańskiej Kolekcji Sztuki Współczesnej deponowanej w Muzeum Narodowym w Gdańsku z przeznaczeniem dla NOMUS. Jak pisze artystka: “Biały neon na starej zardzewiałej konstrukcji jest symbolem „zreanimowanej” idei, która doskonale wpisuje się w różne konteksty. Jest również kontynuacją działań związanych z odnajdywaniem treści w rzeczywistości potocznej i przenoszeniem ich w obszar sztuki. Tytułowe “Nowe Życie” nie musi oznaczać rewolucji, przewrotu, niekoniecznie wiąże się z końcem. Może zdarzyć się wszędzie i o każdej porze. Chodzi o postawienie się w stan gotowości do zmiany, otwarcia na nieznane, poszukiwania nowych rozwiązań dla siebie, ale też dla miejsc, które tracą swoje znaczenie.”

Zanim jednak zapłonie neon zaprosimy Państwa do przestrzeni sztuki Luks Sfera na godzinną projekcję wybranych filmów zakupionych do Gdańskiej Kolekcji Sztuki Współczesnej. Pokażemy następujące prace: Katarzyna Swinarska, Dygresyjna tożsamość, 13min 44 Kasia Swinarska Bogna Burska, Małgorzata, 6min 34 Bogna Burska Zorka Wollny, Anna Szwajgier, Piosenka przy pracy, 14min 50 Zorka Wollny Ania Szwajgier Anna Baumgart, Świeże wiśnie, 19min Anna Baumgart Jacek Niegoda, Nie męcz się, 4min 30 Michał Szlaga, Stocznia 1999-2012, 10 min Michał Szlaga Anna Witkowska, Adam Witkowski, Remote Viewer, 2006 r., czas trwania: 14min 20 Fontanna Witkowska Adam Witkowski Uwaga ilośc miejsc na tej części jest ograniczona do 50, kto pierwszy ten lepszy!

Następnie przejdziemy na plac pod NOMUS gdzie zagrają dla nas Nagrobki! Tu nie mamy limitu gości! Potem będziemy mieć chwilę na rozmowy, drobny poczęstunek i projekcję filmu o NOMUS autorstwa Natalii Jażdżewskiej Natalia Jaz. Ostatni na liście będzie film “Nowe Życie” pokazujący podróż neonu statkiem z muzyką na żywo Wojciecha Kotwickiego. Na koniec zaś zapłonie nam neon! Polecamy nasz szczegółowy harmonogram i zapraszamy!

 

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Twoje dane są przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności.