NOWE MUZEUM SZTUKI NEW ART MUSEUM
EN PL
szukaj search

26–29.10.2023

26–29.10.2023

Wielkimi krokami zbliża się 𝐍𝐞𝐨𝐀𝐫𝐭𝐞 - 𝐒𝐲𝐧𝐭𝐞𝐳𝐚𝐭𝐨𝐫 𝐒𝐳𝐭𝐮𝐤𝐢, czyli festiwal prezentujący najciekawsze trendy w muzyce i sztuce współczesnej. Idea wydarzenia skupia się na artystycznej syntezie. Jest platformą spotkania artystów z różnych kultur i dziedzin sztuki, dającą okazję do międzyśrodowiskowego fermentu, szansę na nowe powiązania i interdyscyplinarne efekty.


Trzeciego dnia festiwalu (𝟐𝟖.𝟏𝟎.𝟐𝟎𝟐𝟑) w NOMUS-ie odbędzie się 𝐌𝐀𝐑𝐀𝐓𝐎𝐍 𝐍𝐄𝐎𝐀𝐑𝐓𝐄. Zapraszamy naszą widownię do obcowania z wybitnymi dziełami muzyki współczesnej, ze sztuką site specific oraz video.
NeoQuartet, podczas dwóch koncertów, zaprezentuje klasykę niemieckiej muzyki współczesnej oraz najnowsze dzieła polskich i szwedzkich kompozytorów inspirowane malarstwem surrealistycznym. Duet Maja Miro i Ewa Liebchen przeniesie nas w świat łączący epokę baroku z elektroniką. Na zakończenie zaprezentowana zostanie multimedialna muzyka patrona tegorocznej edycji festiwalu, Michaela Beila – jednego z najbardziej inspirujących i nowatorskich niemieckich współczesnych kompozytorów, którego twórczość w mistrzowski sposób eksploruje łączenie muzyki elektronicznej, instrumentalnej i video, gdzie zarówno wykonawcy, jak i widownia są częścią procesu artystycznego. Wykonawcami będą znakomici muzycy z niemieckiego Ensemble Garage. Ponadto, zaprezentowane zostaną dwa performensy – najnowsza praca video Filipa Ignatowicza oraz specjalnie przygotowany na potrzeby festiwalu występ artysty sztuk wizualnych oraz rapera Sebastiana Choromańskiego.


Więcej informacji oraz pełny program Festiwalu znajdziecie na stronie: neoarte.pl 

 

 

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Twoje dane są przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności.