NOWE MUZEUM SZTUKI NEW ART MUSEUM
EN PL
szukaj search

22/09/2022 19:00
Dla dzieci w wieku 4 lat

Baner zapowiadający wydarzenie

22/09/2022 19:00
Dla dzieci w wieku 4 lat

Uwielbiany przez dzieci i rodziców, jeden z największych w Polsce – Festiwal Literatury dla Dzieci. We wrześniu 2022 roku w Gdańsku odbędzie się jego dziewiąta edycja pod hasłem: Na językach!

Każdego roku organizatorzy przygotowują dla uczestników festiwalu program pełen literackich wrażeń. Cel jest jeden, za to doniosły: wychować pokolenie świadomych i aktywnych czytelników. Inspirować do sięgania po lektury ciekawe, ważne i wartościowe. Każdego roku na festiwalu, nowościom z najwyższej półki towarzyszy nieco zapomniana klasyka literatury dziecięcej.

Festiwalowi towarzyszy wybór najlepszej książki dla dzieci wydanej w roku ubiegłym. Burzliwe obrady jury zaczynają się wczesną wiosną, by podczas gali finałowej Festiwalu Literatury dla Dzieci w Krakowie każdy mógł poznać ten jeden jedyny tytuł – KSIĄŻKĘ ROKU!

Na festiwalu w NOMUS-ie spotykamy się 22 września o g. 19:00 na wydarzeniu pt. "Czytanki po zachodzie słońca. Mamo, chodźmy stąd! – przerażającą antologię poezji grozy czyta Maciej Salamon, wokalista i gitarzysta zespołu Nagrobki". Spokojnie, nie będzie aż tak strasznie! Przecież strach ma tylko wielkie oczy. W otoczeniu dzieł artystów z kolekcji NOMUS-u swój autorski wybór klasyki poezji dziecięcej zaserwuje nam lider jednego z ciekawszych polskich zespołów nurtu muzyki alternatywnej, którego część z Was zna z katowickiego OFF Festival. Sami staniemy się artystami i artystkami i razem stworzymy przeeerażająco ogromne dzieło sztuki!

Więcej informacji: https://rezerwacje.fldd.pl/events/gdansk/czytanki-po-zachodzie-soca-mamo-chodmy-std-pr[…]czyta-maciej-salamon-wokalista-i-gitarzysta-zespou-nagrobki 

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Twoje dane są przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności.