NOWE MUZEUM SZTUKI NEW ART MUSEUM
EN PL
szukaj search
Oprowadzanie kuratorskie dla Generacji 60+
01.10.2023
Historie rodzinne srebrem pisane. Albumy rodzinne ze zbiorów MNG
01.10.2023
Trauma wojenna. Perspektywy prewencyjne.
7.10.2023
Spójrz tu. Blisko. Bliżej. Warsztaty fotograficzne dla młodzieży 16+
14.10.2023
Valentyn Odnoviun. Echa niewidzianych
08.09.2023-28.01.2024

Sympozjum kuratorskie

21-24.07.2023

grupa osób pozuje na tle obiektu

Sympozjum kuratorskie

21-24.07.2023

Out Of Crisis to tytuł sympozjum kuratorskiego zorganizowanego w Gdańsku. Hasło Out Of Crisis wyraża podejmowane przez grono profesjonalistek palące kwestie i określa kierunek podejmowanych przez nie działań. To międzynarodowe (DE/PL/UA) sympozjum w cieniu kryzysu miało na celu analizę obecnej sytuacji z wielowymiarowej perspektywy i stało się miejscem, w którym poszukuje się nowych możliwości i alternatywnych rozwiązań. W założeniu starało się być artystycznym wyjściem z impasu. Wydarzenie koncentrowało się na procesach współpracy i badaniach artystycznych w globalnych i transkulturowych kontekstach, które otwierają możliwości wspólnego uczenia się i tworzenia nowej wiedzy ponad granicami państw. Promowaliśmy międzynarodowe sieci współpracy, ze szczególnym akcentem na gdańską scenę artystyczną. 

 

Celem spotkania była wymiana poglądów na temat współczesnych wyzwań, jak i możliwości pojawiających się w świecie sztuki i kultury, rozwijanie pomysłów i propozycji, nawiązywanie kontaktów między kurator(k)ami i artyst(k)ami oraz budowanie relacji i ich promocja. Spotkanie wypełniło istotną lukę, kurator(k)om - w szczególności niezależnym - często brakuje możliwości do spotkania i omówienia wspólnych strategii wobec przezwyciężania ograniczeń finansowych, społecznych lub politycznych.

 

Rozmowy i spotkania w Gdańsku:

Maria Elena Bonnet, Magdalena Pela, Mateusz Pęk, Michał Szlaga, Mariusz Waras i Kolektyw Pogoda, Tamara Wyrzykowska oraz Aleksandra Migdał (Gdańsk Miasto Literatury)

 

Uczestniczki sympozjum:

Mariola Balińska, Agata Ciastoń, Julia Daitche, Aleksandra Grzonkowska, Aniela Janik, Anna Kędziora, Kasia Lorenc, Paulina Olszewska, Lena Reisner, Maren Knapp Voith, Nada Rosa Schroer

 

Projekt otrzymał nagrodę Richeza przyznawaną przez rząd Nadrenii Północnej-Westfalii

 

KOORDYNACJA

Aleksandra Grzonkowska
Aniela Janik
Kasia Lorenc
Maren Knapp Voith

 

Organizator

NAILS projectroom e.V.

Partner

NOMUS / Nowe Muzeum Sztuki, dział Muzeum Narodowego w Gdańsku

 

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Twoje dane są przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności.