NOWE MUZEUM SZTUKI NEW ART MUSEUM
EN PL
szukaj search

29.06.2023, g. 18.00

Obraz przedstawiający wiklinową lampę Wiktorii Szawiel
Fot. Bartosz Bańka/ Materiały prasowe wystawy

29.06.2023, g. 18.00

Zapraszamy na warsztaty Światło i cienie. Warsztaty wyplatania lamp dla Generacji 60+!

Wiklina to jednoroczny pęd wierzby, można pomyśleć, że to taka niedojrzała roślina, jeszcze takie nie wiadomo co - gałązka, badylek, witka, nawet nie drewno, więc co z tym zrobić? Splatać! Kosze, misy, tace, lampy, wianki, osłonki na doniczki, ogrodzenia, meble, rzeźby…
W trakcie warsztatu wypleciemy "lampę - kulę". Porozmawiamy o miejscu wikliny w domu i ogrodzie, czy taki element wystroju to coś nowego- dizajnerskiego, a może jednak bazującego na naszych sentymentach i przaśnego w swej estetyce? Portale wnętrzarskie przekonują, że naturalne plecionki świetne uzupełniają wnętrza w stylu boho, pasują również do skandynawskiej prostoty i rustykalnych aranżacji. Nie zabraknie praktycznych informacji o konserwacji i czyszczeniu wikliny, by służyła nam jak najdłużej.
Na warsztaty zapraszamy zarówno osoby, które miały kontakt z wikliną, jak i tych, którzy chcą dopiero spróbować swoich sił w tym rzemiośle. Ostrzegamy-wyplatanie wciąga i wzbudza emocje. Legendy podają, że w samotnych wierzbach zamieszkiwał czart Rokita. Warsztaty poprowadzi Magdalena Korbuszewska, czeladniczka w zawodzie koszykarz plecionkarz, doświadczona instruktorka, artystka. Zapraszamy do wspólnego tworzenia i rozmów o rękodziele.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

– dla kogo: Generacja 60+
– kiedy: 29.06.2023 (czwartek)
– czas: od godz. 18.00 do godz. 20.30
– miejsce: Dział NOMUS – Nowe Muzeum Sztuki, ul. Jaracza 14
– prowadzenie: Magdalena Korbuszewska
– koszt: 1 zł od osoby
– ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy, UWAGA! BRAK MIEJSC

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania „Organizacja trzech wystaw czasowych w Muzeum Narodowym w Gdańsku”.

Mecenas Muzeum:
PGE Polska Grupa Energetyczna

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Twoje dane są przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności.