NOWE MUZEUM SZTUKI NEW ART MUSEUM
EN PL
szukaj search

10.09.2022 (sobota), godz. 16:00

Baner zapowiadający wydarzenie

10.09.2022 (sobota), godz. 16:00

W sobotę, 10 września zapraszamy do NOMUS-u na spotkanie i spacer po wystawie z Natalią Legutko, projektanką oraz Pawłem Błęckim i Markiem Wodzisławskim, współautorami alternatywnego przewodnika „Kolekcja w działaniu”. To wyjątkowe wydawnictwo po naszej ekspozycji zostało przygotowane przez doktorantki i doktorantów ASP w Krakowie we współpracy z dr Martą Lisok.

„Programy edukacyjne, warsztaty czy działania partycypacyjne są drogowskazami na mapie sztuki. Nasz przewodnik jest próbą odnalezienia alternatywnych ścieżek komunikacji z odbiorczyniami i odbiorcami. Propozycje doktorantów i doktorantek ASP w Krakowie to przede wszystkim indywidualne interpretacje dzieł z muzealnej kolekcji, przygotowane m.in. pod kątem aktywności warsztatowej czy szeroko pojętej partycypacji. Alternatywny przewodnik jest gestem zapraszającym do aktywnego obcowania z pracami prezentowanymi w NOMUS-ie” – piszą twórczynie i twórcy Przewodnika.

Spotkanie i spacer odbędą się pod hasłem Połączeni dziedzictwem w ramach „Europejskich Dni Dziedzictwa”

Natalia Legutko: zajmuje się ilustracją, grafiką i komiksem. Często sięga do tematów związanych z pamięcią, historią i tożsamością. Interesują ją możliwości narracji wyrażane poprzez język wizualny, w szczególności rysunek narracyjny.

Paweł Błęcki: w swojej twórczości poddaje recyklingowi zarówno przedmioty jak i znaczenia, tworząc obiekty i instalacje, za pomocą których porusza problemy związane z ekologia, socjologia i polityka. Inicjator działań warsztatowo-partycypacyjnych.

Marek Wodzisławki: jest autorem instalacji, obiektów i prac wideo. Interesuje go relacja żywe-martwe oraz doświadczenie transgatunkowe.

GDZIE: NOMUS, Gdańsk, ul. Jaracza 14
KIEDY: 10 września 2022 (sobota), godzina 16.00

Prowadzenie: Aleksandra Grzonkowska

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Twoje dane są przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności.