NOWE MUZEUM SZTUKI NEW ART MUSEUM
EN PL
szukaj search
fot.: Kuratorka NOMUS-u, Aleksandra Grzonkowska, z przewodnikiem po wystawie „Kolekcja w działaniu”

„Kolekcja w działaniu. Alternatywny przewodnik po wystawie” to efekt pracy doktorantek i doktorantów ze Szkoły Doktorskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Przewodnik powstał we współpracy z NOMUS-em i towarzyszy trwającej do 23 października 2022 r. wystawie. Projekt powstał w ramach zajęć "Współpraca instytucjonalna i biznesowa, projekty badawcze i artystyczne" prowadzonych przez dr Martę Lisok.

Jego autorki i autorzy odnoszą się do prezentowanych na ekspozycji dzieł. Zwiedzający mogą na jego bazie poszukać nowych sposobów interpretacji prac z muzealnej kolekcji, przygotowanych m.in. pod kątem aktywności warsztatowej czy szeroko pojętej partycypacji.

Alternatywny przewodnik jest zaproszeniem do aktywnego obcowania z pracami prezentowanymi w NOMUS-ie. Dostępny bezpłatnie w NOMUS-ie.

Przewodnik przygotowali: Paweł Błęcki, Grzegorz Demczuk, Katarzyna Dobrzańska, Agata Jarosławiec, Karol Lis, Piotr Madej, Natalia Mecnarowska-Legutko, Andrzej Pilichowski-Ragno, Paweł Siodłok, Kinga Syrek, Wojciech Szkodlarski, Marek Wodzisławski, Katarzyna Wołczyńska.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Twoje dane są przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności.