NOWE MUZEUM SZTUKI NEW ART MUSEUM
EN PL
szukaj search

04.06.2023, godz. 13.00-14.00

Fotografia Bartosz Bańka/ Materiały prasowe wystawy
Fot. Bartosz Bańka/ Materiały prasowe wystawy

04.06.2023, godz. 13.00-14.00

Zapraszamy na oprowadzanie w Polskim Języku Migowym po wystawie „Looking Through Objects. Współczesne polskie projektantki”.

Na wystawie znajdą się starannie wyselekcjonowane obiekty autorstwa kilkunastu polskich twórczyń, a także zdjęcia, teksty kuratorskie, fragmenty wywiadów i poszerzone opisy tych obiektów. Elementem wiodącym będą prace projektantek ilustrujące zmiany, jakie dokonały się w ostatniej dekadzie zarówno w Polsce, jak i ich osobistych doświadczeniach. Wystawa powstała w ramach dwuletniego projektu „Looking Through Objects”, realizowanego przez Muzeum Narodowe w Gdańsku w ramach dotacji przyznanej w programie „Kultura Inspirująca” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W latach 2021-2022 na projekt złożyły się wystawa czasowa z publikacją towarzyszącą wystawie, publikacją naukową oraz program seminaryjny i popularyzatorski. Jego głównym celem – w pierwszej, realizowanej w Tallinie odsłonie – było zaprezentowanie zagranicznej publiczności przedmiotów stworzonych przez czołowe polskie projektantki. Za pomocą różnorodnych form przekazu polski dizajn ukazany został jako narzędzie społecznej i kulturowej zmiany.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

– kiedy: 04.06.2023 (niedziela)
– czas: od godz. 13.00 do godz. 14.00
– miejsce: Dział NOMUS – Nowe Muzeum Sztuki, ul. Jaracza 14

– prowadzenie: Joanna Olejnik
– koszt: 1 zł od osoby
– nie obowiązują zapisy

 

Organizator Muzeum Narodowego w Gdańsku:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Mecenas Muzeum:
PGE Polska Grupa Energetyczna

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania „Organizacja trzech wystaw czasowych w Muzeum Narodowym w Gdańsku”.

Pasek logotypów organizatorów i partnerów wystawy

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Twoje dane są przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności.