NOWE MUZEUM SZTUKI NEW ART MUSEUM
EN PL
szukaj search

3.11.2022

Na zdj. neon "Nowe Życie" E. Jabłońskiej, fot. Grzegorz Nosorowski

3.11.2022

 Co działo się w NOMUSIE w 2022 roku? Zachęcamy do odwiedzenia zakładki Archiwum (https://nomus.gda.pl/pl/archiwum) na naszej stronie www, która pokazuje jak bardzo intensywny był to czas. Wszystko rozpoczęło się od kilkudniowego festiwalu otwarcia Nowego Muzeum Sztuki (videorelacja) a potem było już tylko ciekawiej…

Międzynarodowa konferencja CIMAM, 35-lecie TOTART-u, nowe publikacje i katalog wystawy głównej, wydarzenia edukacyjne, kilkadziesiąt oprowadzań kuratorskich, performanse, spotkania i oprowadzania z artystami, festiwale, koncerty, spotkania artystyczne dla dzieci, konsultacje z publicznością i sąsiadami, wykłady przybliżające sztukę i kulturę ukraińską, organizacja miejsca spotkań dla rodzin z Ukrainy, kino letnie, wreszcie – rozbudowa kolekcji sztuki współczesnej. Wszystko to w kontekście dwóch najważniejszych zeszłorocznych wystaw, czyli: „Kolekcji w działaniu” i „Niech poprzedza Cię płomień”.

Dziękujemy, że byliście z nami i już niebawem zapraszamy ponownie!

Przy okazji przypominamy historię neonu „Nowe życie”, dzieła sztuki, które niezmiennie możecie oglądać na dachu budynku NOMUS-u i które towarzyszy nam od początku:
https://nomus.gda.pl/pl/zbiory/j/elzbieta-jablonska/nowe-zycie

Zapraszamy również do korzystania z naszego katalogu online:
https://nomus.gda.pl/pl/zbiory

 

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Twoje dane są przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności.